miercuri, 25 august 2010

Poveste

Am invatat ca lumea nu se invarte in jurul meu si mai degraba eu ma invart in jurul ei..am invata ca oricat de mult bine ai vrea sa i faci unui om la un moment dat acel om va uita si iti va intoarce spatele atunci cand te astepti mai putin.Am invata ca fiecare sut in fund este un pas inainte si nu o prapastie in care sa te adancesti tot mai mult pana ajungi jos.Am invata ca fiecare experieta te ajuta sa devi mai puternic si mai sigur pe tine.
Stiu sunt slaba sunt genul de om la care i poti rani sufletul fara ca macar sa iti dai seama de accest lucru,imi poti face o rana care se va vindeca greu sau poate nu se va vindeca deloc si accest lucru doare.
Stiu multe lucruri despre mine le-am invatat in cei 20de anii petrecuti pe lume.Am ajuns sa joc teatru pe una dintre cele mai mari scene din lume,scena sufletului meu,o scena pe care daca o vezi din interior iti va placea este patea aceea a scenei unde toate lucrurile urate si toate problemele iti vor parea ca nici nu exista sau au existat vreodata.Este partea pe care o cunosc doar eu si poate doar cateva persoane care au castigat dragoste si increderea mea si le-am dat cheia,dar nu au acees decat limitat nu au voie in locurile ascunse pe care numai eu le stiu.Sunt locurile unde trecutul se intalalneste cu prezenutul unde lacrimile de tristete s-au transformat in lacrimi de bucurie si emotie,unde esecurile din dragoste s-au transformat in adevarate povestii,locuri unde ura din trecut sa transformat in iubire.
Cei din exterior vad in scena asta ceva frumoas dar numai buna de demolat incet si sigur,demolata cu fel si fel de trucuri ieftine,este trist dar adevarat si este trist pentru ca cei care o darama sunt culmea chiar actori care joaca pe scena din teatru sufletului meu,in care voi face tot posibilu sa nu mai intre asa usor.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu